Takie pytanie pada dość często na różnych grupach tematycznych. Zauważyłem również, że wiele początkujących osób nie wie, jak pobrać fakturę za reklamy na Facebook i Instagram. Postanowiłem pokazać krok po kroku, jak pobrać fakturę za nasze reklamy.

Na początku.

Aby pobrać fakturę od Facebook’a, musimy mieć menedżera reklam. Aby takowy uzyskać, musimy uruchomić naszą pierwszą reklamę. Jak uruchomić reklamę na Facebook’u? Tutaj rozpisałem to krok po kroku. Możesz ją uruchomić nawet za kilka złotych i od razu wstrzymać. Nie przejmuj się, Facebook nie tknie nawet grosza, gdyż reklama nie zdąży przejść weryfikacji.

jak włączyć menedżer reklam

Kiedy już przeklikasz się przez menedżera reklam i uruchomisz swoją pierwszą reklamę (po czym ją wstrzymasz, możesz przejść do uzupełnienia danych firmy potrzebnych do pobrania faktury.

Gdzie wprowadzić dane do faktury na Facebook’u?

Żeby Facebook mógł wystawić Ci fakturę, najpierw potrzebuje danych Twojej firmy. Gdzie w takim razie je wprowadzić?
Będąc w Menedżerze reklam, kliknij w lewym, górnym rogu symbol opcji. W tym momencie rozwinie Ci się menu. Z zakładki reklama — wybierz „Ustawienia konta reklamowego”. Brawo! Jesteś w miejscu, gdzie wypełniamy dane naszej firmy.

Jak pobrać fakturę za reklamę na Facebook’u?

Żeby pobrać fakturę za naszą reklamę, musimy przenieść do menu menedżera reklam. Ponownie rozwinąć menu i wybrać „Rozliczenia” w zakładce zarządzanie firmą.

Kiedy już jesteś w zakładce „Rozliczenia”, możesz swobodnie pobrać każdą fakturę z osobna lub wszystkie na raz. Aby pobrać pojedynczą fakturę, najedź kursorem myszy na identyfikator transakcji. Wtedy pojawi się przycisk, który służy do pobrania faktury. Możesz również pobrać wszystkie faktury naraz, klikając u góry tabeli „Pobierz wszystkie faktury”. Po kliknięciu tego przycisku wyskoczy nam okienko z możliwością pobrania wszystkich faktur, jako pojedyncze lub podsumowanie rozliczeń jako PDF lub CSV.

Dobrnęliśmy do końca wpisu. Nie jest on może długi, ale z pewnością pomocny. Mam nadzieję, że Ci pomogłem i teraz będziesz bez problemu pobierać faktury za reklamy na Facebook’u.

Tymczasem do napisania!

Marcel

Znajdziesz mnie również tutaj 🙂