Ta funkcja na Facebook pozwala nam dodać zdjęcia, które dają efekt ruchomych obrazów. Zdjęcia te wyróżniają się również głębią ostrości. Wbudowany w nasze urządzenie mobilne żyroskop, wykrywa ruch naszej dłoni. Dzięki temu powstaje wrażenie 3D.

 

Jak więc wykonać i dodać zdjęcie 3D? Poniżej instrukcja krok po kroku.

Niestety na dzień dzisiejszy, dodanie na FB zdjęcia 3D wymaga od nas posiadania iPhone 7+, 8+, X, XS, 11. Podejrzewam, że lada moment pojawi się ta funkcja, również na urządzeniach z systemem android.

Instrukcja:

  1. Polub fanpage Facebook 360, a następnie zrestartuj aplikację Facebooka.

Chyba każdy, kto się o tym dowiaduje, przeciera oczy ze zdumienia. Jak to jest, że do działania jakiejś funkcji, wymagane jest polubienie strony na facebooku. Tak, wiem, dla mnie to też było mega dziwne.  Wiem jednak, że ten sposób wielu użytkownikom pomaga. Koniecznie po polubieniu fanpage Facebook 360, zrestartuj  aplikację (zamknij i otwórz aplikację, nie minimalizuj). 

2. Zrób zdjęcie w trybie ‘Portret’ w orientacji pionowej.

Wejdź w aplikację ‘Aparat’ twojego iPhone(nie w aplikacji Facebook, to ważne). Ustaw tryb aparatu na ‘portret’. Następnie zrób zdjęcie w orientacji pionowej.

3. Wejdź ponownie do aplikacji Facebook i dodaj zdjęcie.

Jeżeli polubiłeś fanpage Facebook 360, a także poprawnnie zrestartowałeś aplikację Facebook, powinna Ci się odblokować funkcja zdjęcia 3D. 

4. Wejdź ponownie do aplikacji Facebook i dodaj zdjęcie.

Wybierz zdjęcie, które ma oznaczenie 3D w prawym dolnym rogu. Jeżeli pomimo wykonania zdjęcia w trybie ‘portret’ nie masz takiego zdjęcia, proponuję ponownie zrestartować aplikację. 

5. Brawo! Właśnie publikujesz zdjęcie 3D na Facebook’u.

 

Teraz z pewnością wyrożnisz się na ‘wallu’ pośród “normalnych” zdjęć. 

Jeżeli uważasz, że ten artykuł był pomocny, podziel się nim ze znajomymi. Udostępnij go w swoich mediach społecznościowych. Możesz też do mnie napisać, co o tym sądzisz.